Staff

Administrative

 
Clint Stone Principal
Patty Muenzenmeyer Principal Secretary
Lisa Coyle Counselor
Elizabeth Sellner Facilitator
Jan Schneider Nurse
Jennifer Miller Health Secretary

Classroom Teachers

 
Chanda McHugh Preschool Teacher
Krista Werling Preschool Associate
Christine Neff Preschool Teacher
Kristi Davidson Preschool Associate
Lori Buzynski Preschool Associate
JoAnna Witter Kindergarten Teacher
Kathy Long Kindergarten Assoc.
Angela Nooteboom Kindergarten Teacher
Karen Bonser Kindergarten Assoc.
Karen Clark Kindergarten Teacher
Kathryn Tyner Kindergarten Assoc.
Amie Atanasoff 1st Grade Teacher
Rebecca Seeley 1st Grade Teacher
Kelly McMahon 1st Grade Teacher
Kelli Schuch 2nd Grade Teacher
Diane Kuch 2nd Grade Teacher
Traci Nelson 2nd Grade Teacher
Janice Brunson 3rd Grade Teacher
Terry Trickey 3rd Grade Teacher
Kathy Stapleton 4th Grade Teacher
Kim Janosik-Delaney 4th Grade Teacher
Amy Owen 5th Grade Teacher
Tawnie Kerska 5th Grade Teacher
Rachel Broghammer 5th Grade Teacher
Natalie Campbell Substitute

ELL

 
Jenifer Carstensen ELL Teacher
Ann DiGiacomo ELL Teacher
Carrie Patterson ELL Teacher
   

Media

 
Deb Roggow Teacher Librarian
Kim Thede Media Secretary

PACT/Prime Time/Spanish

 
Sara Arnold PACT/Prime Time
Isabel Campos-Padilla Spanish
Erin Meyer Spanish
Abbey Newton Spanish

Specials

 
Amy Licher Art
Jessica Morosky Music
Michael McCurry Physical Education
Chris Chicchelly Physical Education

Level 1

 
Kathy Fielder Level 1 Teacher
Loretta Bacon Level 1 Associate
Elizabeth Johnson Level 1 Teacher
Renee Anderegg Level 1 Associate

Reading

 
Erin Goerdt Instructional Design Specialist
Deborah DeHaan Title 1 Teacher
Marianne Wanerus Title 1 Teacher
Kelly Buckley Prep 1& 2 Associate
Chris Rosell Title 1 Associate
   

 

 

Level 2

 
Jessica Ulrich Level 2 Special Education Teacher
Brenda Hildebrand Associate w/ Ulrich
   
Kelly Trachta Level 2 Special Education Teacher
Carla Netto Associate w/ Trachta
Susan Wardenburg Associate w/ Trachta

Food Service

 
Terri Mason Manager - Food Service
Ronietta Ricklefs Asst. Manager Food Service
Shawn Carlson Cashier - Food Service
  Food Service
  Food Service

Custodians

 
Tamene Gelashi Engineer
Christine Jones Custodian

GWAEA

 
Tammy Mathews Psychologist
Loretta Mitvalsky Social Worker
Karen Easton Speech